Grafika student-3500990_1280

Opublikowano Czerwiec 7th, 2019 | przez admin

1

5 książek o grafice godnych polecenia

Jeżeli zależy Ci na nieustanym kształceniu, inwestowaniu w swoją przyszłość i rozwijaniu umiejętności, z pewnością z chęcią sięgniesz po publikacje z dziedziny grafiki. To właśnie książki, pozwalają nam rozwijać swoje umiejętności i zdobywać rzetelną wiedzę. W przeciwieństwie do artykułów znalezionych w Internecie (nierzadko pisanych przez nieznanych autorów), książki są pewnym i sprawdzonym źródłem wiedzy. Oczywiście wybór jest naprawdę spory, a co za tym idzie – niełatwy, dlatego dziś prezentujemy 5 książek o tej tematyce, z którymi powinien zapoznać się każdy profesjonalny grafik.

Adobe Photoshop CS6/CS6 PL. Oficjalny podręcznik

Każdy kiedyś zaczynał, dlatego jeśli jesteś osobą, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z grafiką lub ma już o niej pewne pojęcie, ale pragnie usystematyzować swoją wiedzę – ta pozycja na pewno Cię zainteresuje. Photoshop to jeden z najbardziej znanych programów graficznych, który daje sporo możliwości, tak więc nauka posługiwania się tym programem jest wręcz niezbędna. Książka w spójny i szczegółowy sposób wyjaśnia poszczególne funkcje programu Adobe Photoshop, zawiera wiele instrukcji typu „krok po kroku” i napisana jest prostym, zrozumiałym językiem.

GIMP. Kreatywne techniki dla fotografów i grafików

GIMP to drugi najpopularniejszy program graficzny po Adobe Photoshop, który daje nam równie wiele możliwości. Książka Michael’a J. Hammela pokazuje, jak skutecznie korzystać z tego narzędzia, jakie daje możliwości oraz jak skutecznie je wykorzystywać.

Design dla hakerów

Mimo iż tytuł może być z początku mylący i mały zachęcający, szybko przekonasz się, że warto sięgnąć po tę pozycję. Książka świetnie omawia bazowe, podstawowe zagadnienia, dlatego będzie idealna dla osób początkujących. Autor – David Kadavy – porusza takie tematy, jak teorie barw, zasady kompozycji, typografia czy klasyfikacje krojów.

Logo Design Love. Tworzenie genialnych logotypów

Książka polecana zarówno grafikom początkującym, jak i zaawansowanym. To jedna z ciekawszych pozycji, związanych z designem, projektowaniem i identyfikacją wizualną. Jej autor dzieli się swoim doświadczeniem, przemyśleniami, a także odpowiada na najczęściej zadawane i nurtujące pytania, nie tylko z dziedziny grafiki, ale również związane z kontaktem z Klientem. Podpowiada, gdzie szukać inspiracji do projektowania, jakie są zasady tworzenia logo czy jak negocjować z Klientami.

DTP. Od projektu aż po druk. O współpracy grafika z drukarzem

Książka, autorstwa Andrzeja Gołębia w ciekawy sposób opisuje różne problemy, z którymi grafik może zetknąć się nie tylko przy projektowaniu, ale także podczas przygotowywania materiałów do druku. Porusza wiele zagadnień technicznych, takich jak zarządzanie kolorami, różnice między formatem brutto i netto, wzorniki kolorów, sposoby nafarbiania i wiele innych. Lektura obowiązkowa dla grafików tworzących projekty z przeznaczeniem do druku.

Poszerzanie swojej wiedzy specjalistycznej o grafice to ważny element kształcenia każdego grafika. Warto nieustannie podwyższać swoje kwalifikacje oraz uczyć się nowych technik projektowania, dzięki czemu Twoje prace będą prezentować coraz to wyższy poziom.

Tags: , ,


O autorzeOne Response to 5 książek o grafice godnych polecenia

  1. Grafikk says:

    Ja od siebie siebie dodalbym też pozycję Grafika wektorowa. Szkolenie podstawowe. Co prawda przed zapoznaniem się z nią warto mieć już jakieś podstawowe pojęcie o grafice wektorowej, bo książka bazuje na pokazaniu konkretnych przykładów projektów powstających od a do z. Dla osób zainteresowanych designem polecam też Design dla hakerów – tajniki dobierania kolorów nie powinny po niej stanowić już tajemnic.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top ↑